Official

“Official” kelimesi İngilizce kökenli bir lügat olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “misyon” yahut “iş” fehvaına gelir. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na derece uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda idare ve hükümet maslahatlerinde kullanılırdı.

Orta Çağ süresince, “official” kelimesi, hükümet yahut kilise tarafından atanmış bir görevliyi tanımlamak bağırsakin kullanılmaya kellelandı. Bu görevliler, örneğin mutluluk daireleri yahut kiliselerde çeşitli maslahatlerle mesul olan kişilerdi.

Giderek, “official” kelimesi henüz geniş anlamlar kazandı ve resmi yahut salahiyetli bir konumda bulunan rastgele bir kişyerinde tanımlamak bağırsakin kullanılmaya kellelandı. Günümüzde, “official” kelimesi alelumum hükümet, spor yahut iş dünyası üzere resmi bir konumda bulunan kişileri yahut kurumları tanımlamak bağırsakin kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Giderek, lügat resmi yahut salahiyetli bir konumda bulunan rastgele bir kişyerinde tanımlamak bağırsakin kullanılmaya kellelamıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    https://macerafilmleri.name.tr/ https://instagramsosyalmedyayonetimi.name.tr/ https://sackiriklari.name.tr/ https://genetikmuhendisligi.name.tr/ https://muzikyapimsirketi.name.tr/ Seo Fiyatları iqos sigara
    puff bar elektronik sigara
    Puro Satın Al
    takipci satin al